Andre Rieu - holenderski geniusz
Andre nie jest wyłącznie skrzypkiem, a kompozytorem, dyrygentem i przede wszystkim autorem legendarnej Orkiestry Johanna Straussa. Mimo tego, że muzyk tworzy teoretycznie muzykę poważną, jego koncertowania nie można nazwać poważnym. Łączy On klasykę z rozrywką, dzięki czemu zyskuje coraz większą rzeszę fanów, udowadniając, że jego muzyka trafi w każde gusta. Jego utwory łączą ze sobą wiele różnych gatunków muzycznych, a dodatkowo są wzbogacane o inne efekty, takie jak strzały z pistoletu, to wszystko wpływa na odbiór widzów, którzy w zdecydowanej większości zakochują się w widowiskach, które oferuje Rieu.
W tym roku 70-letni Holender wystąpi w czterech miejscach w Polsce, a mianowicie w Krakowie na Tauron Arenie 17 czerwca, w Gliwicach na Arenie Gliwice 18 czerwca, w Łodzi na Atlas Arenie 19 czerwca i w Trójmieście na Ergo Arenie 20 czerwca. Jeżeli nie udało Wam się kupić wejściówek na któryś z koncertów, to nic straconego, bo Andre Rieu bilety można dostać jeszcze tutaj: https://www.alebilet.pl/bilety/andre_rieu.
Itzhak Perlman - muzyk z polską historią
Muzyk, który jest potomkiem polskich imigrantów, urodzony w Izraelu. Świetnie wykształcony, ukończył elitarną szkołę muzyczną Juliard School. Jest bardzo cenionym skrzypkiem, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, grał tam niejednokrotnie na wielkich uroczystościach, między innymi podczas 150-lecia Statuy Wolności. Nie zapomniał on również o swoich polskich korzeniach, dzięki czemu mogliśmy podziwiać jego geniusz w latach 80. w Warszawie. Jego wielkim osiągnięciem jest tworzenie muzyki filmowej, której świetnym przykładem mogą być utwory z filmu pt. Lista Schindlera.
David Garrett - wychowanek mistrza
Kolejnym wybitnym współczesnym skrzypkiem jest David Garrett. Muzyk pochodzi z Akwizgranu i również ukończył Juliard School, a jego nauczycielem i promotorem był nie kto inny, jak właśnie Itzhak Perlman. David nie trzyma się sztywno ram muzyki klasycznej, dzięki czemu jego koncerty są oblegane, podobnie jak w przypadku Andrei Rieu. Utwór, który przyniósł mu popularność i międzynarodową sławę jest jego wersja Piratów z Karaibów.
Anna Pheobe - kobieca siła
Grzechem byłoby nie wspomnieć o tej skrzypaczce, która tworzy pełną emocji i temperamentu muzykę, która przenosi nas na inny poziom muzycznych uniesień. Ta wyjątkowa Niemka zaczęła uczyć się grać na skrzypcach w wieku 7 lat. W trakcie swojej kariery pracowała z wybitnymi postaciami z branży muzycznej, na przykład z Georgem Michaelem, który był dla niej ogromną inspiracją.
Muzyka poważna nie jest aktualnie gatunkiem cieszącym się wielką popularnością, szczególnie wśród ludzi młodych. Żeby przekonać się do niej i odkryć jej niekwestionowane piękno, warto poznać utwory muzyczne wyżej wymienionych skrzypków, którzy z pewnością zachęcą nas do zgłębienia się w tej dziedzinie.