Steruj światłem automatycznie, czyli inteligentny dom w praktyce
Inteligentne oświetlenie to jeden z wariantów najczęściej wybieranych przez klientów. Nowoczesne systemy dostępne na rynku pozwalają między innymi wyłączyć lub włączyć światło w całym budynku za pomocą jednego przycisku. Automatyka oświetleniowa umożliwia również płynne regulowanie natężenia światła - ściemnianie i rozjaśnianie wybranych lamp. Ciekawym wariantem jest też możliwość zdalnego włączenia oświetlenia w domu za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym - można to zrobić np. przed powrotem z pracy. Nowoczesne aplikacje pozwalają także sprawdzić, czy podczas nieobecności domowników w domu nie pali się żadna lampa i w razie potrzeby wyłączyć ją - inteligentne systemy sprawiają więc, że możliwe jest zoptymalizowanie wydatków za energię elektryczną.
Inteligentny dom a sterowanie ogrzewaniem
Inteligentny dom to także systemy zdalnego sterowania piecem CO. Chcesz poczuć przyjemne ciepło tuż po powrocie z pracy? Wystarczy, że uruchomisz aplikację na swoim smartfonie, która posiada opcję zdalnego zwiększania temperatury grzejników. Dobrym rozwiązaniem jest również zaplanowanie harmonogramu, w którym ustalisz cykle grzewcze dostosowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Według ekspertów systemy inteligentnej regulacji temperatury pozwolą uzyskać oszczędności w granicach 30% w skali roku.
A może dodatkowe opcje?
Smart domy wyposażono w wiele praktycznych wariantów - dużą popularnością cieszą się systemy automatycznego podnoszenia i opuszczania rolet, systemy nawadniania ogrodu czy sterowania klimatyzacją. Dostępne na rynku rozwiązania mogą być też sprzężone z urządzeniami AGD czy innymi sprzętami znajdującymi się w budynku.
Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach smart domów? Zapoznaj się także z innym artykułem: Zalety systemu domowej inteligencji - technologia w nowoczesnych wnętrzach.